Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zmieniamy się na lepsze. Dołącz do nas. Czekamy właśnie na Ciebie.

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie

     odbyła się dnia 28 września 2016 r.

Nike Air Max 720

 Młodzież Zespołu Szkół w Michałowie i Niepublicznego Gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Fundację "Pomoc Zespołowi Szkół w Michałowie" w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce. W wyjeździe udział wzięło 20 uczniów. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przewodnik oprowadził nas "trasą piłkarza". Spacer rozpoczęliśmy od miejsca zwanego autostradą, gdzie piłkarze przyjeżdżający na mecz wysiadają z autokarów. Z holu przeszliśmy do szatni reprezentacji Polski, gdzie w szafkach wisiały przygotowane na mecz koszulki piłkarzy. Następne obejrzeliśmy gabinet masażu, łazienkę z prysznicami, umywalkami i 14 wannami, aby zapewnić jak najszybszy relaks po meczu wszystkim zawodnikom. Przed wejściem na płytę stadionu stały przygotowane do wystawienia ławki rezerwowych z bardzo wygodnymi fotelami, stylizowanymi na fotele jakie można znaleźć w sportowych autach. Zajęliśmy miejsca na trybunach, a przewodnik opowiadał nam ciekawostki z budowy i użytkowania stadionu. Po godzinie zwiedzania, obejrzeniu dolnych kondygnacji pod trybunami oraz wysłuchaniu wielu interesujących opowieści przekazanych nam przez przewodnika, weszliśmy na punkt widokowy usytuowany na najwyższym poziomie trybun i jeszcze raz podziwialiśmy PGE Narodowy. Następnie udaliśmy się na Starówkę, gdzie po obiedzie mieliśmy pół godziny na obejrzenie kolumny Zygmunta,  Zamku Królewskiego i kilku zabytków w pobliżu Starego Miasta. Stamtąd udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Przez ponad dwie godziny, w atmosferze stylizowanej na czasy Powstania, przy odgłosach spadających bomb i świstach kul, Pani przewodniczka oprowadzała nas po wnętrzu Muzeum i opowiadała o wydarzeniach z 1944 roku. Powstańcy walczący o wolność stolicy byli, tak jak uczniowie, nastolatkami. Widok zdjęć z czasów wojny, fragmentów ruin, przestrzelonej spódnicy sanitariuszki i "bijąca ściana" wywarły na nas ogromne wrażenie. Obejrzeliśmy też film miasto ruin. Opuszczaliśmy Muzeum zmęczeni i zamyśleni. Każdy z nas wyniósł z tego miejsca niezapomniane wrażenia.

 

Zegar

Użytkownicy online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz

lipiec 2020
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Polecamy

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5 ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie | Projekt i administracja Jerzy Stpiczyński

Copyright © 2020 Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
001102807
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
797
1368
11516
11929