Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zmieniamy się na lepsze. Dołącz do nas. Czekamy właśnie na Ciebie.

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie

 

 

24 czerwca, w dniu zakończenia końca roku szkolnego, zakończyła się także w Zespole Szkół w Michałowie akcja „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”. Akcja ta została zorganizowana w celu zwrócenia uwagi na los poszkodowanych w wyniku konfliktu w Syrii, o którym słyszymy głównie kiedy mowa o uchodźcach. Trzeba jednak pamiętać, że fala uchodźców to efekt tego, że w tym odległym kraju od 5 lat codziennie giną ludzie, a ci którzy jeszcze żyją nie mają gdzie mieszkać, co jeść i pić, gdzie opatrywać ran, gdzie się uczyć. Uczniowie Zespołu Szkół w Michałowie postanowili zaangażować się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej na terenie Syrii, dzięki którym dzieci i dorośli mogą odzyskać godne warunki życia. W ramach tych działań przepisaliśmy wiersz Josifa Brodskiego pt. „Giną ludzie” (www.przepisujetenwiersz.pl), pokolorowaliśmy plakaty PAH i zrobiliśmy z nich wystawę na ogrodzeniu szkoły. Zamiast kwiatów na koniec roku szkolnego wręczyliśmy nauczycielom własnoręcznie przygotowane laurki wraz z przepisanymi wierszami. Zebraliśmy też pieniądze, które przekazaliśmy Polskiej Akcji Humanitarnej z przeznaczeniem na wsparcie osób poszkodowanych na skutek konfliktu w Syrii.Biorąc udział w tej akcji chcieliśmy także zachęcić innych do wspomagania działań organizacji, które niosą pomoc ofiarom wojny w Syrii, takich jak: Polska Akcja Humanitarna, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Caritas, Polska Misja Medyczna (www.pah.org.plwww.pcpm.org.plwww.syria-akcjacaritas.comwww.pmm.org.pl)

Album zdjęć 

https://goo.gl/photos/Bag96uMPhXJ9mK26A

 

Akcję koordynowała Edyta Rosiak

 

Zegar

Użytkownicy online

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz

lipiec 2020
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Polecamy

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5 ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie | Projekt i administracja Jerzy Stpiczyński

Copyright © 2020 Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
001102901
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
891
1368
11610
12023