Silna, 8-osobowa grupa wolontariuszy naszej szkoły udała się w poniedziałek 30 października na cmentarze w Michałowie w poszukiwaniu zaniedbanych grobów, aby przygotować je do Święta Zmarłych. Pogoda nie była najlepsza, ale ochoczo przystąpiliśmy do działania.

Podobnie jak w ubiegłym roku, posprzątaliśmy grób Apolinarego Stryckiego, przedwojennego michałowskiego aptekarza. Oczyściliśmy go z mchu, suchych traw i chwastów.

Zadbaliśmy też o grób Nieznanego Żołnierza z czasów I wojny światowej. Uporządkowaliśmy go wyrzucając stare znicze i wieńce.

Na cmentarzu katolickim znaleźliśmy też bezimienne groby i zrobiliśmy na nich, a także wokół nich porządek. Zapaliliśmy też znicze na kilku innych grobach.

Na cmentarzu prawosławnym poświęciliśmy czas na uporządkowanie grobu płk. Andrzeja Stankiewicza i jego żony. Płk. Stankiewicz, ponad 100 lat temu, przekazał część swojego majątku ziemskiego pod budowę cerkwi w Michałowie.

Także na cmentarzu prawosławnym znaleźliśmy kilka innych opuszczonych grobów 
i uporządkowaliśmy je na miarę naszych możliwości.

Na koniec naszych prac, mimo chłodu i niepogody, mieliśmy poczucie dobrze spędzonego czasu. Swoim działaniem pokazaliśmy, że pamiętamy o tych, którzy byli tu przed nami, a przy okazji mieliśmy swój mały wkład w to, że michałowskie cmentarze wyglądały ładnie 
na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

http://klubotwarteserca.blogspot.com/2017/11/sprzatanie-grobow.html

000841329
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
903
660
3085
16840

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!