Przy okazji udziału w akcji Dziewczyny czynią Uchodźczyniom 26 marca 2017 r. uczennice klasy IIa wraz z opiekunką Edytą Rosiak spędziły dzień w Białymstoku uczestnicząc w życiu kulturalnym miasta. 

Najpierw szkolna grupa obejrzała wystawę Made in Blue Republic w Galerii Arsenał Elektrownia. Było to ciekawe zetknięcie ze sztuką współczesną i jej przekazem o zniszczeniach niesionych przez globalną rzeczywistość. Następnie uczestniczki wyjazdu spędziły czas w Teatrze Dramatycznym uczestnicząc w wydarzeniach Dnia Otwartego Teatru. Uczennice miały okazję przebrać się w kostiumy teatralne oraz obejrzeć fragment przedstawienia "Szalone nożyczki". Po przedstawieniu udało się też zrobić zdjęcie z aktorem Sebastianem Cybulskim. Po wizycie w teatrze była jeszcze wizyta w Galerii Arsenał i oglądanie zdjęć wystawy pt.: "Sputnik photos. Stracone Terytoria. Nowy Koniec", która prezentowała zdjęcia wykonane w latach 2008 - 2016 na terenie byłych republik Związku Radzieckiego. Dzień z kulturą i sztuką zakończył się w parku Planty przy słynnej rzeźbie Psa Kawelina. Następnie uczennice udały się na wydarzenie kończące akcję, w której uczestniczył szkolny Klub Wolontariusza, gdzie przekazały organizatorkom pieniądze zebrane wcześniej w szkole. 

Więcej na stronie http://klubotwarteserca.blogspot.com/2017/04/spotkanie-z-kultura-i-sztuka.html

 

000747144
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
61
736
5593
20878

HOT NEWS
Nagroda ORŁY MICHAŁOWA 2018 przyznana naszej szkole: