Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zmieniamy się na lepsze. Dołącz do nas. Czekamy właśnie na Ciebie.

Liceum w Michałowie

Od października do grudnia uczniowie LO realizowali projekt czytelniczy „Podlaskie historie. Czego uczymy się z biografii”. W projekcie korzystano z książek zakupionych do biblioteki Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół z dotacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020.

 

Opiekunem projektu była Edyta Rosiak, a uczestnikami uczennice klasy Ib, IIb i IIIa. W działaniach projektowych współuczestniczyła też nauczycielka języka polskiego, Urszula Kaczmarek.

Celem projektu było zainteresowanie młodzieży literaturą biograficzną i reportażami, a także zwrócenie uwagi na tematykę związaną z Podlasiem i najbliższą okolicą. Uczestniczki projektu przeczytały i nagrały 10 różnych fragmentów książek opisujących prawdziwe historie z przeszłości Michałowa, Gródka, Białowieży, Orzeszkowa i inne. Tematyka opowiadań dotyczyła m.in. bieżeństwa, historii przedwojennej społeczności żydowskiej, tajemniczych miejsc Puszczy Białowieskiej itp.

Po przeczytaniu i nagraniu opowieści świadków historii, uczestniczki spotkały się online i podzieliły się swoimi refleksjami na temat przeczytanych książek.

Zapraszamy do wysłuchania ciekawych podlaskich opowieści w wykonaniu uczennic i nauczycielek Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Michałowie.

https://soundcloud.com/pracownia-niezbudka/sets/podlaskie-historie-szkolny

 

Zegar

Użytkownicy online

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz

lipiec 2021
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Polecamy

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5 ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie | Projekt i administracja Jerzy Stpiczyński

Copyright © 2021 Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
001763706
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
332
724
10162
31677