Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia Seneka Młodszy

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie

  odbyły się  szkole 11 marca 2020 roku. Podczas spotkania wyświetlono kilkuminutowe filmy, obrazujące przykłady negatywnych sytuacji pojawiających się w szkołach oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

Wskazano, że w przypadku przemocy fizycznej, psychicznej, zaniedbania, depresji spowodowanej tymi zjawiskami, zawsze należy szukać pomocy osób bliskich, zaufanych nauczycieli, wychowawcy, specjalisty lub zadzwonić do telefonu zaufania.

Zaprezentowano też scenki dotyczące relacji między nauczycielami i uczniami. Po ich obejrzeniu uczniowie chętnie dzielili się spostrzeżeniami i opiniami na ten temat. Zauważyli, że aby atmosfera w szkole była dobra, potrzeba zaangażowania obu stron i wzajemnego szacunku.

Na zakończenie ukazano pozytywne przykłady radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, które miały zainspirować uczniów i nauczycieli do działania.

Zaprezentowane podczas spotkania materiały pochodziły z Internetu, ze stron stowarzyszeń i organizacji, które  działają na rzecz osób poszkodowanych (m.in. były przygotowane przez Rzecznika Praw Dziecka).

Zajęcia zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Zegar

Użytkownicy online

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz

kwiecień 2020
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Polecamy

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5 ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie | Projekt i administracja Jerzy Stpiczyński

Copyright © 2020 Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
001110523
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
335
903
7882
20201