Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia Seneka Młodszy

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie

  Sprzątanie zapomnianych grobów na cmentarzach Michałowa stało się już tradycją Szkolnego Klubu Wolontariusza. 30 października wolontariusze z klas pierwszych i drugich porządkowali groby na cmentarzu prawosławnym i katolickim.

W sprzątaniu pomagali nam wolontariusze Stowarzyszenia Anawoj z Turcji, Tümay Yavuz i Oğuzhan Alpat. Oprócz grobów, o które dbamy już od kilku lat, w tym roku wycięliśmy krzewy i wysokie trawy wokół trzech innych najstarszych i zapuszczonych grobów.

Było zimno i praca wymagała od nas sporo wysiłku, ale było warto. Sprzątanie grobów to nie tylko przygotowywanie ich na Święto Zmarłych, ale też podróż w czasie i pamiętanie lokalnej historii.

Najstarszy grób, o który dbamy pochodzi z 1908 roku. W zeszłym roku jedna ze starszych mieszkanek Michałowa pokazałam nam grób Jana Jurewicza - kierownika poczty zamordowanego przez bolszewików w 1941 r., a w tym roku dowiedzieliśmy się o grobie organisty Henryka Giedrojcia zmarłego w 1931 r.

Jak zwykle odwiedziliśmy groby i zapaliliśmy znicze na grobach nieznanego żołnierza, pułkownika Stankiewicza i jego żony, przedwojennego aptekarza Apolinarego Stryckiego, absolwentki LO, reżyser Tamary Sołoniewicz i dawnych nauczycieli LO pani Adeli i Kazimierza Nazarczuk.

Zegar

Użytkownicy online

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz

kwiecień 2020
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Polecamy

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5 ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie | Projekt i administracja Jerzy Stpiczyński

Copyright © 2020 Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
001108396
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
523
3550
5755
18074