Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia Seneka Młodszy

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie

19 września 2019 r. w Zespole Szkół w Michałowie miała miejsce akcja „Narodowe czytanie”. Wśród odczytanych fragmentów utworów znalazły się nowele polskie: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa oraz „Rozdziobią nas kruki, wrony…”  Stefana Żeromskiego.

Zaproszeni goście: pan Konrad Sikora, Burmistrz Michałowa, pani Teresa Rybińska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Michałowie,  pan Marcin Siekierko, dyrektor GOK w Michałowie, pani Agnieszka Czerniawska, reprezentująca Gminne Przedszkole, pani Dyrektor Julita Bajgus,  nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół czytali w/w nowele. Obecni byli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowie wraz z opiekunami.

Akcja Narodowe Czytanie ma na celu popularyzowanie czytelnictwa, a duże zainteresowanie nią dowodzi, że piękno polskiej literatury ma moc jednoczenia Polaków wokół wspólnych celów i wspólnych wartości.

Do dnia dzisiejszego teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

 Akcję w szkole zorganizowali: Urszula Kaczmarek, Tomasz Szkiłądź oraz Alicja Samociuk.

Zegar

Użytkownicy online

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz

październik 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Polecamy

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie | Projekt i administracja Jerzy Stpiczyński

Copyright © 2019 Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
000882761
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
248
1435
5301
23129