30 września 2018r.

z inicjatywy nauczycieli Pana Marka Charytoniuka i Pana Marcina Pogorzelskiego, odbył się w Michałowie RODZINNY BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 3,5 km, a także w punktach kontrolnych odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski. Wszyscy, którzy wzięli udział w biegu, pokazali, że można spędzać czas aktywnie, ciekawie i bez używek.

Głównymi organizatorami imprezy, która miała upamiętnić 100 LAT NIEPODLEGŁOŚĆI POLSKI, były: Szkoła Podstawowa w Michałowie oraz Zespół Szkół w Michałowie.

Nie zabrakło też sponsorów. Wsparcia udzielili: Burmistrz Michałowa Pan Włodzimierz Konończuk, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Nadleśnictwo Żednia, “Gospoda” w Michałowie. Nieocenioną pomocą służyły również: GOK w Michałowie, MOSiR w Michałowie, ZGKiM w Michałowie, Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Fundacja “Pomoc Zespołowi Szkół w Michałowie” oraz służby mundurowe: Policja, Straż Graniczna oraz Straż Pożarna, która zabezpieczała bieg od strony pomocy medycznej. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym udało się zorganizować bieg! Bez Waszej pomocy nie byłoby tak wspaniałej atmosfery i tak cennych nagród do wygrania.

Na placu przed zalewem w Michałowie ustawiono stanowisko sędziowskie oraz metę. Uczestnicy biegu (zgłoszone wcześniej rodziny i zawodnicy indywidualni) losowali numery i zgodnie z nimi wyruszali na start. Na trasie były ustawione punkty kontrolne z pytaniami przygotowanymi przez Straż Graniczną, Policję i Nadleśnictwo Żednia. Sędzia mierzył czas każdej drużyny i dodawał bonusy za dobre odpowiedzi na pytania. Po biegu zawodnicy mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Panie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Michałowie oraz Panie reprezentujące Starostwo Powiatowe w Białymstoku, a także obejrzeć stanowiska Zespołu Szkół w Michałowie oraz Straży Granicznej. W oczekiwaniu na wyniki zawodnicy i goście zjedli bigos i upiekli kiełbaski na ognisku. Impreza była bardzo udana.

000809877
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
685
928
4143
12282

HOT NEWS
Nagroda ORŁY MICHAŁOWA 2018 przyznana naszej szkole: